\ - Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie

2021

Biblioteka jako dworzec? Książka jako pociąg? Czytanie jako podróż? – to wszystko najmłodsi czytelnicy znajdą w piosence „W podroż z książką” z płyty „Ważne i ważniejsze” w wykonaniu ZoZi.
ZoZi pokochała już rzesza najmłodszych słuchaczy, o czym świadczyć może blisko 10 milionów wyświetleń na YouTube, miejsce w TOP 10 bestsellerów sieci sklepów Empik 2020 r. (w kategorii muzyka dla dzieci) oraz niezliczona ilość publikacji w Internecie piosenek ZoZi (m.in. Co to jest niepodległość?) w wykonaniu jej fanów.
Druga płyta ZoZi „Ważne i ważniejsze” zawiera 13 piosenek edukacyjnych (+ dwa bonusy) niosących ponadczasowe, uniwersalne wartości (rodzina, ekologia, marzenia, pasje, zdrowie, tradycje).
Muzykę napisała Weronika Korthals, wokalistka, dyrygentka i kompozytorka, natomiast za warstwę tekstową odpowiedzialny jest psycholog dziecięcy i autor tekstów Łukasz Tartas. Niespodzianką na nowej płycie jest bonus w postaci dwóch piosenek z wierszami poetek dziecięcych: Wandy Chotomskiej oraz Danuty Wawiłow.
Płyta stanowi doskonałą pomoc dla zaangażowanych rodziców świadomie wychowujących dzieci oraz dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, jako pomoc do codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej. Dodatkowo atutem są załączone teksty, akordy oraz podkłady (karaoke) wszystkich piosenek – rozwijają zdolności muzyczne, a także mogą być wykorzystywane jako pomoc przy wszelkich akademiach, przeglądach i konkursach.