BIBLIOTEKA I FILIA NR 1 MEDIATEKA JUŻ CZYNNA

BIBLIOTEKA I FILIA NR 1 MEDIATEKA JUŻ CZYNNA

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE CZYTELNIKÓW W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ
I FILII NR 1 MEDIATECE W REDZIE

1. Czytelnicy którzy chcą zwrócić bądź wypożyczyć nasze zbiory muszą przebywać w Bibliotece w maseczce i rękawiczkach za wyjątkiem:
  • dzieci do lat czterech,
  • osób, które mają problemy z oddychaniem (okazanie orzeczenia lub zaświadczenia nie jest wymagane),
  • osób, które same nie mogą założyć lub zdjąć ochrony z twarzy z powodu stanu zdrowia (okazanie orzeczenia lub zaświadczenia nie jest wymagane).
    1. Osoby przebywające na kwarantannie proszone są niezwłocznie o zgłoszenie potrzeby przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów.
    2. Przed wejściem do Biblioteki czytelnik musi zdezynfekować ręce i własne rękawiczki płynem dezynfekującym.
    3. Po wejściu do Biblioteki, przy zwrocie i po wyborze lektury należy stanąć przed ladą w wyznaczonym miejscu.
    4. Najpierw czytelnik udaje się do wydzielonego stanowiska zwrotu bezpośredniego książek, które usytuowano w czytelni internetowej.
    5. Następnie jeżeli chce dokonać wypożyczenia zbiorów bibliotecznych udaje się do Wypożyczalni.
    6. Biblioteka ogranicza wolny dostęp do półek, książki podaje tylko Bibliotekarz.
    7. Czytelnik jest zobowiązany do zachowania bezpośredniej odległości – przynajmniej 1-1,5 metra odległości między osobami/pracownikami biblioteki, nie wchodzenie w strefę ograniczoną pleksi, przestrzegać higieny kaszlu i oddychania. Podczas kaszlu i kichania należy zasłonić usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką.
    8. Rezygnujemy z następujących usług w Bibliotece:
  • świadczenia usług ksero,
  • sprzedaży kawy,
  • dostępu do internetu dla czytelników,
  • udostępniania toalet czytelnikom,
  • przyjmowania darów od czytelników,
  • korzystania ze zbiorów na miejscu.
  1. Czytelnicy mogą korzystać z katalogu on line.
  2. Tygodniki, dwutygodniki, miesięczniki, kwartalniki można wypożyczać na zewnątrz.
  3. Wszystkie zbiory po powrocie do Biblioteki zostaną poddane kwarantannie:
  • Książki Czarnodrukowe; Czasopisma oprawne; Czasopisma udostępniane na zewnątrz; Audiobooki, Filmy.
    Kwarantanna  będzie trwała przynajmniej 72 godziny.
  1. Do odwołania obowiązują nowe godziny udostępniania:
  • Miejska Biblioteka Publiczna
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 11:00 – 18:00
środa 9:00 – 16:00
sobota nieczynne
  • Filia Nr 1 Mediateka
poniedziałek – piątek 11:00 – 18:00
sobota, niedziela nieczynne

Od godz. 13:00-13:30 – Przerwa sanitarna.

1. W Bibliotece mogą przebywać jednocześnie 4 osoby, w Filii Nr 1 Mediatece 2 osoby.
  2. Czas pobytu czytelnika nie może przekraczać 10 minut.
  3. W przypadku wątpliwości, że podjęte przez nas działania niewystarczająco zabezpie-czają Państwa przed koronawirusem prosimy o zwrot książek i powstrzymanie się przed wyborem i wypożyczeniem nowej lektury.
  4. Będziemy dokładali wszelkich starań aby nasi pracownicy i czytelnicy mogli czuć się bezpiecznie.
  5. Sytuacja będzie monitorowana na bieżąco i w przypadku konieczności zmian będziemy reagowali natychmiast.

Miejskiej Biblioteki Publicznej
im. Hieronima Derdowskiego
w Redzie

Bożena Natzke

Zasady obowiązujące czytelników w MBP w Redzie

bądź na bieżąco

© 2020 Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w Redzie