\ KONKURS LITERACKI NA WIERSZ I OPOWIADANIE O REDZIE - ROZSTRZYGNIĘCIE - Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie

KONKURS LITERACKI NA WIERSZ I OPOWIADANIE O REDZIE – ROZSTRZYGNIĘCIE

KONKURS LITERACKI NA WIERSZ I OPOWIADANIE O REDZIE – ROZSTRZYGNIĘCIE

Protokół Komisji Konkursu Literackiego na wiersz i opowiadanie o Redzie

Komisja w składzie:

• Grubba Elżbieta – Przewodnicząca
  • Hincke Katarzyna – Członek
  • Wróblewska Mirosława – Członek

postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w Konkursie Literackim na wiersz i opowiadanie o Redzie:

W kategorii opowiadanie od lat 13-18 nagrodzono pracę „Ostatnia Słowianka” – autor – Krasuska Anna.

W kategorii opowiadanie powyżej 18 lat wyróżniono pracę „Mała ciemność” – autorki spoza Redy Dominiki Lorbieckiej.

W kategorii poezja do lat 12 przyznano:
I. miejsce za wiersze „Spacer po Redzie, „Rzeka Reda”, „Moje miasto” – autor Agata Drewa

I. miejsce ex aequo za wiersze „Reda zimą”, „Wakacje w Redzie”, „Sportowa Reda” – autor Igor Gazecki

II. miejsce za wiersze „Zaproszenie do Redy”, „Słoneczko w Redzie”, „Spacerkiem po Redzie” – autor Filip Wewiórowski

III. miejsce za wiersze „Kaszubska perełka”, „”Nasza Reda”, „Wesoła Reda” – autor Julianna Billot.

W kategorii poezja od lat 13-18 wyróżniono wiersze „Rozwój Redy”, „Moja Reda”, „50 lat minęło” – autor Natalia Kreft.

W kategorii poezja powyżej 18 lat przyznano:
I. miejsce za wiersze „Poranek w Pieleszewie”, „Historia w Pieleszewie”, „Wiosna w Pieleszewie” – autor Tomasz Albecki

II. miejsce za wiersze „Reda nocą”, „Moja przystań”, „Moje miasto” – autor Maria Prena

II. miejsce ex aequo za wiersze „Reda Ciechocino”, „Miasto pełne uroku”, „Reda” – autor Franciszek Ośmiałowski.

Przyznano wyróżnienie dla autora spoza Redy – Józefa Ziajko za wiersze „Reda, okiem 90-latka”, „Wędkarstwo też na rzece Reda”, „Nałogowiec”.

Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się podczas obchodów 50-lecia Redy 25 czerwca 2017 roku o godz. 13:00 na stadionie MOSIR w Redzie.