\ Spotkanie autorskie z Franciszkiem Szczęsnym - 27.03 godz. 16:30 - Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie

Spotkanie autorskie z Franciszkiem Szczęsnym – 27.03 godz. 16:30

Spotkanie autorskie z Franciszkiem Szczęsnym – 27.03 godz. 16:30

27 marca /środa/ o godz. 16:30 zapraszamy na spotkanie autorskie z Franciszkiem Szczęsnym, autorem sagi rodzinnej „W krainie Gryfa„.

Franciszek Szczęsny, w swoim dorobku literackim ma publikacje o tematyce historycznej, wojskowej i obyczajowej, umiejscowione zawsze na Pomorzu.

Jest autorem powieści : W krainie gryfa, Gryfowy szaniec, Na przekór, Kamienista droga, Za mną same zgliszcza.

Jest laureatem trzech nagród literackich: Wydawnictwa Iskry za Na przekór z 1982 roku, Miasta Gdańska im. Bolesława Faca za Gryfowy szaniec z 2003 roku, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie za Kamienistą drogę z 2007 roku.

Urodził się w 1946 roku na Kaszubach. Tam spędził dzieciństwo i młodość. Jest oficerem zawodowym Wojska Polskiego w stanie spoczynku.