Strona Główna
Adresy
Dyrekcja
Wypożyczalnia
Czytelnia internetowa
Czytelnia książek i czasopism
Filia Nr 2
O bibliotece
Info
Patron
Historia
Biblioteka w mediach
Plan rozwoju biblioteki 2012-2015
Spotkania edukacyjne
Biblioteka poleca
Usługi
Regulamin
Polityka Cookies
Biblioteka poleca
Dla dzieci i młodzieży
Dla dorosłych
Literatura popularnonaukowa
Aktualności
CYFROWE ARCHIWUM LOKALNE
Kultura i Sztuka
Sport
Rada Miasta
Budownictwo i inwestycje
Gospodarka
Ekologia
Stowarzyszenie "KUNSZT"
Biblioteka w prasie
Ulotki
Parafie w Redzie
Zaproszenia
Zdjęcia, mapy Redy
Szkoła Podstawowa Nr 2
Kalendarium
Oferta programowa Miejskiej Biblioteki Publicznej dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych mieszkańców miasta w 2015 roku
Galeria
Wokół Biblioteki
Stowarzyszenie Przyjaciół Biblioteki w Redzie
DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Zreszenie Kaszubsko-Pomorskie
Klub Sportowy "Celtic"
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Galeria "W Hirkowej Izbie"
Kontakt


ul. Derdowskiego 3
84-240 Reda
tel.: 058-678-33-48
email: mbpreda@poczta.onet.pl
www.biblioteka.reda.pl
Aktualności
Duo Artystyczne "WE DWA KONIE"   -   2009-11-12 15:26:13
25.11 O GODZ. 16:30 ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE ZE WSPÓŁCZESNĄ PIOSENKĄ REGIONALNĄ W WYKONANIU KASZUBSKIEGO DUO ARTYSTYCZNEGO „WE DWA KONIE”. TWORZĄ JE: TOMASZ FOPKE - ŚPIEW I RYSZARD BORYSIONEK - AKORDEON. ARTYŚCI ZAPREZENTUJĄ SIĘ W PROGRAMIE KABARETOWYM.

Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja płyty p.t. „A jô so spiéwiã pò kaszëbskù!”, na której znalazło się kilkanaście współczesnych utworów w języku kaszubskim w wykonaniu Aleksandry kucharskiej- Szefler (sopran), Tomasza Fopke (baryton), Witosławy Frankowskiej (fortepian) oraz Ryszarda Borysionek (akordeon). Wśród utworów na płycie znalazły się także m.in. kaszubskie wersje arii operowych Mozarta i Moniuszki.


RYSZARD BORYSIONEK

RYSZARD BORYSIONEK - absolwent Gdańskiej Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w klasie akordeonu. Od kilkunastu lat pełni funkcję nauczyciela gry na akordeonie w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie. Organizator i kierownik corocznie odbywających się w Wejherowie "Kaszubskich Warsztatów Akordeonowych" - imprezy ogólnopolskiej dedykowanej młodym akordeonistom. Współpracuje z wieloma placówkami oświatowymi i kulturalnymi powiatu wejherowskiego propagując muzykę akordeonową. Aranżer i akompaniator regionalnych kompozycji wykonywanych wspólnie z Tomaszem Fopke ("Kaszubskie Duo Artystyczne") oraz z chórami "Lutnia" z Luzina i "Pięciolinia" z Lini.


TOMASZ FOPKE

TOMASZ FOPKE, ur.10.07.1973r. śpiewak- baryton, absolwent gdańskiej akademii muzycznej. Dyrygent chóru „Lutnia” z Luzina, prezes Rady Chórów Kaszubskich. Działacz regionalny i samorządowy, animator kultury kaszubskiej. Poeta, kompozytor, dziennikarz. Członek Rady Języka Kaszubskiego, jeden z Arcymistrzów Kaszubskiej Ortografii. Twórca kilku zbiorów literackich w języku regionalnym, wielu piosenek (ponad 200), oraz dwóch większych form muzycznych: „Pierwszej Kaszubskiej Pasji” (2002) oraz „Mszy Kaszubskiej na chór i diabelskie skrzypce (2007). Jego dyskografia obejmuje ponad 20 pozycji. Jako wokalista skupia się na wykonywaniu utworów w języku kaszubskim. Służy temu m.in. założone w październiku 2008 roku Kaszubskie Duo Artystyczne „We dwa kònie”, gdzie występuje wraz z Ryszardem Borysionkiem (akordeon), prezentując rodzime pieśni, częstrokroć z przymrużeniem oka. Wśród ważniejszych wyróżnień wymienić należy otrzymane w roku 2007: „Medal Stolema” i odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Home Mapa Strony Kontakt


katalogE-BOOKI

Biblioteka Polona

Biblioteka Bierze Udział W Programie Rozwoju Bibliotek

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie


design: evoStudio.pl
Strona wygenerowana w 0.020 sek.